רוכבי הגמלים טיולי מדבר

להרגיש את המדבר...

 

קצת עלינו

אנו חיים ופועלים בלב נופי המדבר הקסומים של הרי הנגב הדרומי בגובה 550 מ' מעל פני הים, בכפר שחרות. לפני מספר שנים חברנו יחדיו, מספר חברים בכפר המדברי שחרות, ביוזמה משותפת להקים מרכז יחודי לטיולי מדבר שיאגד את הניסיון והידע שצברנו במשך שנות עשייה רבות. כולנו אנשי שטח אוהבי טבע ואדם, שבחרנו את המדבר כביתנו:

"רוכבי הגמלים" - חברת טיולי מדבר צברה ניסיון של מעל 30 שנים בהובלת והדרכת טיולים חווייתיים יחודיים אל תוך המדבר, שהקימה וניהלה את חאן שחרות עד למכירתו ב-2011.

"שמחת הפשטות" - חברת טיולים ותיקה, שהתמחתה בטיולי מדבר, טיולי ג'יפים, טיולי אופנועים וטיולי סוסים, במתן שירות למטיילים במדבר, מנהלות לטיולים וסדנאות והדרכות מיוחדות בארץ ובחו״ל. שיתוף הפעולה בינינו מאפשר להעמיק ולהעשיר את החוויה לאוהבי המדבר המעוניינים לטייל באזור ולשכור את שירותנו. 

לאחר סגירת חאן שחרות, הקמנו את חניון הנוודים באחד הוואדיות בקרבת שחרות. כשמו כן הוא, מקום המבקש לתת לאורחיו את תחושת השהות במדבר כפי שאנחנו חווים אותה.

אנחנו ממשיכים להוציא טיולי הליכה וג׳יפים אל המדבר היפה שמסביבנו, כמו כן הוספנו סדנאות על החיים במדבר, טיולי בר מצווה מיוחדים ומסעות אופנועים וג׳יפים במדבר, בארץ וברחבי העולם.

הגמלים, הנמצאים לעת עתה במצפה רמון מאפשרים למטיילים שלנו להנות מנופי המכתש והר הנגב.

 

למה לישון אצלנו

כי אצלנו תקבלו מדבר נטו. תוכלו ליהנות מהשקט, בלילה השמיים יקבלו את פניכם עם ים של כוכבים, המדורה מחממת, המזרנים נוחים והאוויר נקי. אם תהיו רעבים, אפשר גם לקבל אצלנו ארוחת ערב, בוקר וצידה לדרך ליום הליכה או רכיבה.

בגלל יפי הלילה והכוכבים,  התאורה בחניון מינורית.

יש תאורה סולרית בקרון, חדרי האוהל, בשירותים ובמקלחות וכן בזולות הצמודות להם.

שאר החניון לא מואר, נחמד להצטייד בפנסים!

בגלל השקט והמרחבים,  אנחנו מבקשים לא להפעיל מוזיקה. אין אפשרות להפעיל גנרטור.

גיטרות / אקורדיאון / סאז וכל כלי נגינה אחר מבורכים.

זכרו! זהו חניון מטיילים, אנא התחשבו במטיילים שחזרו מיום מהנה ומפרך וישקימו מחר קום באשמורת ראשונה ויצאו לדרכם הארוכה.

האוהלים והקרון מחוממים באמצעות קמין (אפשר להביא עצי הסקה או לרכוש מאיתנו ארגז עצים). כמו כן תוכלו להתענג על מקלחות חמות באמצע המדבר, לבשל במתחם הבישול או להדליק מדורה ולעשות "על האש"

 

למה לטייל איתנו

בזכות אהבתנו הגדולה למדבר שאנו שמחים לחלוק איתכם, בזכות היכרותנו רבת השנים את שביליו ואורחותיו שמאפשרת לנו להוביל אתכם נתיבים לא מוכרים, להטעים לכם את סודותיו, את השקט והשלווה שהוא משרה, שכל כך חסרים במרוץ החיים המודרניים.

איתנו עדיין ניתן לחוות מדבר של פעם, לטייל בנופי קדומים שהזמן לא נגע בהם במשך השנים, למדנו להכיר את צפונותיו, יצאנו למסעות ארוכים שמהם זיקקנו עבורכם מסלולים ייחודים העוברים בנופי בראשית, מעלות עתיקים מימים בהם שיירות גמלים עמוסות היו חוצות את המדבר, מצאנו עבורכם פינות חמד המאפשרות לשקט ולשלווה של המדבר לגעת בכל אחד.

בזכות דרכנו במדבר שהיא דרך הפשטות המכבדת את הקיים וזוכרת שאנו רק אורחים בו...